Ošetrenie pleti

Povrchové čistenie pleti

Je potrebné, aby bolo prevedené pred každým kozmetickým ošetrením. Má odstrániť z povrchu kože stopy prachu, zbytky krému, púdru alebo líčidiel. Pokožka sa potom dočistí ešte pleťovou vodou.

Peeling

Je v podstate šmirglovanie pokožky, čím sa z jej povrchu odstraňujú odumreté bunky a tým dochádza k regenerácii pokožky.Odporúča sa 1 – 2 krát týždenne.

Naparovanie pleti

Naparovanie je pôsobenie vlhkého tepla na kožu. Spôsoby naparovania sú para, obklady, zmäkčovadlo.

Para je najčastejšie používaná.Využíva sa hlavne na mastnú pleť a necháva sa pôsobiť 20 minút. Nevhodná je pre pleť z rozšírenými žilkami, suchú pleť, u rosacei, u astmy a pri osobách so srdcovo-cievnymi ochoreniami.

Obklady: sa namáčajú do horúce bylinného odvaru a prikladajú sa na tvár. Táto metóda je najmenej používaná.

Zmäkčovadlo: používame pre pleť kde nieje vhodná para alebo teplo. Táto metóda je vhodná aj pre pleť s rozšírenými žilkami.

Hĺbkové čistenie pleti

Je potrebné pre sebostatickú pokožku, u pleti zo zvýšenou produkciou mazu a tým aj zvýšenou tvorbou komedómov. Komedómy sa prejavujú na pokožke ako čierne bodky, ktoré obsahujú kožný maz, odumreté bunky pokožky, baktérie, prach, vonkajšiu špinu z prostredia. Ak sa tieto komedómy neošetrujú, komedómy sa časom zapália a zmenia sa na akné. K upchávaniu pórov ako aj vzniku akné dopomáha zlá životospráva, nedbalé čistenie pleti, zlé trávenie, nevhodná strava, stres, nečistota z ovzdušia, nesprávne volené kozmetické prípravky, alkohol, fajčenie, niektoré lieky.

Pokožka sa pri hĺbkovom čistení ošetrí, vyčistí, komedómy ako aj zapálené vyrážky sa vytlačia a pleť ostane čistá.

Maska na tvár ( krk, dekolt)

Maska sa určuje podľa typu pleti. Masky sú výživné, regeneračné, hydratačné, zvláčňujúce, sťahujúce, protizápalové, ukľudňujúce, osviežujúce, protivráskové....

Masky majú rýchly a viditeľný účinok. Dokážu riešiť niektoré problémy ako napríklad: upravujú činnosť potných a mazových žliaz, vypínajú pokožku, zlepšujú jej elasticidu, dodávajú jej potrebnú hydratáciu, regeneráciu apod.